PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3573 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 18
Użytkowników online: 0
RSS

Sprawozdanie z SP EmCom 24.09.2011
Opcje newsa
SP EmComW dniu 24 września 2011 r. w godzinach 15:00 - 16:45 UTC została przeprowadzona druga edycja Ogólnopolskich Ćwiczeń Łączności Kryzysowej SP EmCom 2011. Ćwiczenia te opierały się na jednoczesnym uruchomieniu regionalnych sieci łączności kryzysowej KF/UKF działających na terytorium Polski oraz aktywności trzech krajowych stacji koordynujących w zakresie KF, tj. SP0PZK, SP2KDS oraz SP8KKM.

Swoją aktywnością w ramach wrześniowej edycji SP EmCom 2011 zaszczyciły różne środowiska, od harcerskich, klubowych aż nawet po szkolne, o czym w dalszej części sprawozdania. W niespodziewanie kreatywny sposób zostały przeprowadzone lokalne ćwiczenia UKF w różnych częściach kraju. SP EmCom pod względem aktywności jak i skuteczności nadawania, przekazywania i odbierania komunikatów - zgodnie z procedurami Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej IARU - wypadły bardzo dobrze. Łączna ilość stacji, które włączyły się w ćwiczenia wynosi 113. Komunikaty były przekazywane poprawnie, co świadczy o tym, że zasady na jakich się opierają nie sprawiają większych problemów. Z każdym kolejnym etapem ćwiczeń sprawność w prowadzeniu łączności była zdecydowanie wyższa.

W porównaniu z majową edycją SP EmCom 2011 uczestnicy wykazali się zdecydowanie większymi umiejętnościami wykorzystania międzynarodowych procedur prowadzenia łączności kryzysowej. Jedynym mankamentem przy zapisywaniu logów była niekiedy zbyt mała dokładność przy zapisywaniu informacji, co jest jednym z podstawowych oraz najważniejszych elementów łączności kryzysowej IARU. Na szczęście były to pojedyncze przypadki. W dalszym ciągu niektóre stacje stawiały na szybkość oraz ilość (jak w zawodach), pomijając dokładność przekazywania komunikatów. Jest to element na który należy zwrócić uwagę.

Zapraszam do zapoznania się z pełną wersją sprawozdania.

Więcej informacji SP EmCom: http://emcom.pzk.org.pl

Wszystkich zainteresowanych najmocniej przepraszam za opóźnienie w publikacji niniejszego sprawozdania, jednak komplikacje zdrowotne nie pozwoliły inaczej.

Serdecznie pozdrawiam,
Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

67,553,619 Unikalnych wizyt