Już w sobotę SP EmCom 2011 - II edycja
Dodane przez SP6RW dnia 2011-09-20 / 23:14
Przypominamy, że w sobotę 24 września 2011 r. w godzinach od 15:00 do 16:45 UTC odbędzie się druga edycja tegorocznych Ogólnopolskich Ćwiczeń Łączności Kryzysowej SP EmCom 2011. Ćwiczenia będą odbywały się w paśmie 80m a ich koordynatorami będą trzy stacje - stacja organizatora SP0PZK/6, stacja północna SP2KDS oraz stacja południowa SP8KKM. Ponadto równolegle z wrześniowymi ćwiczeniami SP EmCom przewidziane jest uruchomienie poszczególnych regionalnych sieci łączności kryzysowej, jednak to czy dana sieć będzie aktywna zależy wyłącznie od jej kierownictwa.

W związku z powyższym apeluję do wszystkich regionalnych sieci łączności kryzysowej o mobilizację w dniu 24.09.2011 i uruchomienie sieci, na zasadach określonych w regulaminie SP EmCom.

Bezpośredni link do Regulaminu SP EmCom 24.09.2011:
http://emcom.pzk.org.pl/images/sp_emcom_24.09.2011_regulamin.pdf

Na dzień dzisiejszy swoją gotowość w ramach SP EmCom 24.09.2011 zadeklarowały następujące regionalne sieci łączności kryzysowej:

- Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa WASR
- Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa DASR
- Podkarpackie Amatorskie Centrum Łączności Ratunkowej
- Sieć Pomorskiego Oddziału Terenowego
- ROSA OT-21 PZK
- Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności OSR

Dodatkowo przypominamy, że funkcjonuje Grupa Dyskusyjna SP EmCom przeznaczona dla wszystkich krótkofalowców interesujących się tematyką łączności kryzysowej. Moderatorami grupy są Leszek SQ9MLI oraz Rafał SQ6IYR. Aby dołączyć do grupy i brać udział w wymianie korespondencji należy drogą mailową wysłać swój akces do Leszka SQ9MLI na adres ratownictwo@gmail.com (wraz z kopią na sq6iyr@pzk.org.pl) oraz wskazać preferowany adres e-mail na który mają przychodzić wiadomości. Po dodaniu do grupy każdy użytkownik zostanie o tym poinformowany mailem zwrotnym.

Pozostałe informacje SP EmCom pod adresem:
http://emcom.pzk.org.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KRÓTKOFALOWCÓW DO UDZIAŁU W ĆWICZENIACH!

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK