Scouts Jamboree on the Air EmCom Event / Po SP EmCom 24.09
Dodane przez SP6RW dnia 2011-09-27 / 12:18
1. Scouts Jamboree on the Air EmCom Event

Hans Zimmermann, F5VKP oraz F/HB9AQS, IARU Koordynator Łączności Kryzysowej IARU przysłał następujące informacje na temat części EmCom tegorocznej imprezy JOTA:

W tym roku w ramach JOTA, ćwiczenia łączności kryzysowej odbędą się w sobotę, 15 października w godzinach popołudniowych (europejskiej strefie czasowej). Próby łączności kryzysowej prowadzić będzie stacja HQ Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) pod znakiem HB9S, która będzie obsługiwana przez krótkofalowców z 5 różnych krajów.

WOSM opublikowała szczegóły dotyczące imprezy na stronie internetowej:

http://scout.org/en/information_events/events/jota/the_54th_jota_2011

Tegoroczny temat JOTA jest znakomitą okazją do podniesienia świadomości na temat roli ARS (Amateur Radio Service) w sytuacjach zagrożeń oraz klęsk żywiołowych.

Aby uzyskać więcej informacji można napisać do organizatora JOTA, Richard'a Middelkoop'a, pod adresem: RMiddelkoop@scout.org.
______________________________________________

2. SP EmCom 24.09.2011

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ćwiczenia SP EmCom 24.09.2011! Po zgromadzeniu wszystkich materiałów zostanie opublikowane sprawozdanie z tego wydarzenia. Cieszy fakt, że aktywnych było wiele regionów SP, w których poza częścią KF ćwiczeń, odbywały się lokalne próby w zakresie UKF.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w sprawozdaniu. Więcej informacj SP EmCom na http://emcom.pzk.org.pl/

Serdecznie pozdrawiam!
Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK