ZS9MADIBA - stacja okolicznościowa ku pamięci Nelsona Mandeli
Dodane przez SP7TEV dnia 2013-12-12 / 21:31
ZS9MADIBA - specjalny znak wywoławczy dla uczczenia spuścizny Prezydenta Nelsona Mandeli: SARL (South African Radio League / Południowoafrykański Związek Krótkofalowców - przyp. tłum.) uaktywni stacje okolicznościowe z całej Republiki Południowej Afryki pod znakiem ZS9MADIBA. Członkowie SARL mogą się zgłaszać do przydziału w grafiku aktywności ZS9MADIBA, ze swoich domowych stacji. Obsługa QSL odbywa się za pośrednictwem biura, lub poprzez wysyłkę własnych QSL do SARL pod adres: PO Box 1721, Strubensvallei 1735, South Africa (Republika Południowej Afryki). Można także wykorzystać LotW (Logbook of the World). Aby otrzymać specjalną kartę QSL za pośrednictwem poczty, należy załączyć 1 dolar tytułem opłaty pocztowej.

ZS9MADIBA jest okolicznościową stacją SARL upamiętniającą życie i niedawne odejście Nelsona Rolihlahla Mandeli, wysokiego męża stanu i pierwszego demokratycznie wybranego Prezydenta Republiki Południowej Afryki. Pieszczotliwie zwany "Madiba", stał się jednym z najbardziej uznanych przywódców na świecie i wydatnie przyczynił się do pokojowego przejścia Republiki Południowej Afryki od rządów mniejszościowych do demokracji konstytucyjnej. Obywatele Republiki Południowej Afryki jednoczą na świecie wszystkich ludzi pozostających w żałobie po Nelsonie Mandeli i upamiętniających spuściznę po Nim.

[Od tłumacza: ze strony PZK wystosowano do SARL właściwą korespondencję kondolencyjną].


Adres informacji źródłowej: http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1244:zs9madiba-special-call-sign-&catid=1:latest-news&Itemid=50

Autor informacji: Dennis Green, ZS4BS - Sekretarz Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU, Oficer Łącznikowy IARU - SARL

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK