Światowy Dzień Krótkofalowca (WARD) 2014 oraz jego motto
Dodane przez SP7TEV dnia 2014-04-15 / 14:47
Światowy Dzień Krótkofalowca (World Amateur Radio Day / WARD ) 2014 - "Krótkofalarstwo: wejście w świat komunikacji bezprzewodowej"


Dzień ten jest obchodzony corocznie w dniu 18 kwietnia w uznaniu rocznicy powstania IARU w Paryżu w 1925 roku.

Podstawowym celem WARD, zgodnie z brzmieniem Rezolucji 94-3 IARU, jest "potrzeba corocznego ukierunkowania na krótkofalarstwo oraz na korzyści dla państw i społeczności ze strony służby amatorskiej".

Co roku Rada Administracyjna IARU stara się wybrać motto zgodne z rolą i celem krótkofalarstwa, jak również uwypuklające zasługi tej działalności, która - jeśli jest promowana - może przynieść ogólne uznanie dla IARU i samego krótkofalarstwa w sensie ogólnym.

Na posiedzeniu Rady Administracyjnej we wrześniu 2013 r. zostały omówione różne tematy, a także możliwe warianty wspomnianego motta. Zaproponowano również motto w wersji - "Krótkofalarstwo: wejście w świat komunikacji bezprzewodowej", a po przedyskutowaniu zostało ono przyjęte przez Radę w ramach obchodów Światowego Dnia Krótkofalowca w dniu 18 kwietnia 2014 roku.

Dla krótkofalowców jest to okazja, aby pokazać swoje doświadczenie w zakresie komunikacji cyfrowej i bezprzewodowej, do tych w ramach danej społeczności, którzy są zainteresowani łącznością bezprzewodową, ale do tej pory nie kojarzyli tego z krótkofalarstwem.

Jak wspomniane święto zostanie wypromowane - jest to sprawą indywidualną danego stowarzyszenia członkowskiego IARU oraz/lub danego regionu IARU. Istnieje wiele różnorodnych sposobów, aby ten dzień znalazł swoją właściwą oprawę w aspekcie zasięgu oddziaływania oraz całokształtu złożoności i powodzenia.Adres informacji pierwotnej: http://iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1286:world-amateur-radio-day-2014&catid=1:latest-news&Itemid=50

Autor informacji: Dennis Green, ZS4BS - Sekretarz Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK