Wspólnie wepchniemy SN0HQ na podium
Dodane przez sp5wa dnia 2014-07-09 / 02:49
Wspólnie wepchniemy SN0HQ na podium   sn0hq

W nawiązaniu do artykułu ze strony SN0HQ o łącznościach stacji SP z SN0HQ http://www.sn0hq.org.pl/index.ph/lacznosci-stacji-sp chciałbym zwrócić uwagę na bardzo istotny szczegół pracy w zawodach.

Otóż komisja zawodów może odrzucić ze zgłoszonego przez SN0HQ logu tzw. unique call czyli znak stacji, który w trakcie zawodów pojawi się tylko w jednym logu. W związku z tym stacje SP wspierające SN0HQ poza łącznościami z naszym zespołem powinny zrobić kilka dodatkowych QSO z innymi uczestnikami zawodów. Najlepiej jak to będą indywidualne stacje z Europy pracujące na wynik, bo jest pewność, że wyślą log do komisji zawodów a zarazem potwierdzą udział stacji SP w conteście.

sn0hq W ten sposób nasz wysiłek nie zostanie zmarnowany i SN0HQ zaliczy punkty do swojego logu. Sugeruję zrobienie co najmniej 6 QSO z innymi stacjami indywidualnymi nawet, gdy zrobimy 1 QSO z naszą ekipą. Oczywiście jest to ekstremalnie nieciekawa proporcja ale niestety niezbędna dla potwierdzenia naszego udziału w zawodach.
O wiele groźniejsza może być sytuacja, gdy przy zaliczeniu 12 x SN0HQ stacja SP nie potwierdzi swojego udziału w innych logach zawodników.
Nawet otrzymana w wyróżnieniu koszulka za komplet QSO nie otrze łez wylanych za utracone punkty dla SN0HQ.

Generalnie zasada unique call wywodzi się z konieczności zapobiegania tzw. kreatywnej twórczości pisania logów po conteście i jest powszechnie stosowana przez komisje zawodów.

Powodzenia w zawodach - good luck in the contest.

73, Bogdan SP5WA