Program młodzieżowy 1. Regionu IARU wyróżniony przez Fundację Yasme
Dodane przez SP7TEV dnia 2015-01-11 / 06:51
Zarząd Fundacji Yasme (www.yasme.org) ogłosił laureatów Nagrody Doskonałości (Yasme Excellence Awards) za rok 2014, a także za inne działania.

1. Region IARU jest zaszczycony wiadomością, że Lisa Leenders PA2LS - Przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Młodzieży 1. Regionu oraz Florin-Cristian Predescu YO9CNU zostali uhonorowani Nagrodą Yasme Excellence za ich działalność w organizowaniu i promowaniu inicjatywy Młodzież w Eterze (Youngsters on the Air / YOTA) oraz krótkofalarskich przedsięwzięć skierowanych do młodzieży.

Nagroda Yasme Excellence jest przyznawana osobom, które - poprzez ich zaangażowanie, kreatywność, wysiłek i poświęcenie - wniosły do krótkofalarstwa znaczący wkład. Może on mieć postać zasługujących na uznanie osiągnięć technicznych, operatorskich lub organizacyjnych, jako że wszystkie te trzy aspekty są niezbędne dla rozwoju i dobrej kondycji krótkofalarstwa.

Ponadto, Fundacja Yasme przyznała 1. Regionowi IARU dotację w wysokości 5.000 dolarów w celu wspierania krótkofalarskich działań skierowanych do młodzieży.

W ramach osobnego wyróżnienia, Fundacja Yasme przyznała Egipskiemu Stowarzyszeniu Krótkofalowców na rzecz Rozwoju (Egyptian Radio Amateurs Society for Development / ERASD) - stowarzyszeniu członkowskiemu 1. Regionu IARU dotację w wysokości 2000 dolarów, w ramach wsparcia prowadzonych działań.

Wyrażając swoje podziękowanie za nagrodę przyznaną 1. Regionowi IARU za jego program dla młodzieży, Przewodniczący 1. Regionu - Don Beattie G3BJ, powiedział: "Stanowi to dla nas ogromną przyjemność, że Yasme wyraziła swoje uznanie i udzieliła swojego wsparcia dla działań, które tu podejmujemy w ramach 1. Regionu IARU. Przyszłość krótkofalarstwa leży w naszej umiejętności pozyskiwania i utrzymywania w naszych kręgach osób wiele sobą reprezentujących. Podczas gdy "marsz" technologii komunikacyjnych może, dla niektórych, wydawać się stawiać znak zapytania nad "tradycyjnym" krótkofalarstwem, nasz pogląd jest taki, że istnieje wiele, aby przyciągnąć dzisiejszą młodzież w nasze szeregi. Dzięki finansowemu wsparciu Yasme, będziemy w stanie pracować jeszcze bardziej energicznie, aby pomóc naszym stowarzyszeniom członkowskim w ukierunkowaniu działań na "przyciągnięcie świeżej krwi", której krótkofalarstwo tak bardzo potrzebuje."


Adres informacji źródłowej: http://www.iaru-r1.org/index.php/174-news/latest-news/1378-yasme-foundation-honours-iaru-region-1-youth-programme

Autor informacji: Don Beattie, G3BJ - Przewodniczący Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK