Prace informatyczne. Portal OT27 przeniesiony na serwer PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2015-05-25 / 16:54
Prace informatyczne. Portal OT27 przeniesiony na serwer PZK.

Portal OT27 został przeniesiony na serwer PZK. Kolejny portal, tym razem portal Terenowego Oddziału PZK Południowej Wielkopolski OT27 został przeniesiony na serwer PZK.
W pracach uczestniczyli: dotychczasowy administrator Jarek SP3AYA, nowy administrator Leszek SP3LEM, a formalności pilnował prezes OT27 Krzysztof SP3FYX.
Główna operacja przeniesienia zasobów w trybie administracyjnym z dotychczasowego serwera zewnętrznego na serwer PZK odbyła się w nocy z 23 na 24.05.2015. Także tej nocy nastąpiło przełączenie serwerów DNS PZK.
Adres portalu OT27: http://ot27.pzk.org.pl

Zgodnie z Regulaminem* subdomen i serwerów PZK "usługa" serwerów wirtualnych dla OT PZK jest bezpłatna. Jedynie OT PZK musi dopełnić regulaminowych formalności, a mianowicie zarząd OT PZK na mocy uchwały wyznacza osobę odpowiedzialną merytorycznie za portal oraz administratora technicznego instalacji serwera wirtualnego i portalu.

Posiadane aktualnie zasoby serwerowe PZK** są na tyle duże, że miejsca na serwerach wystarczy dla wszystkich pozostałych OT PZK.
W tej chwili dziesięć OT PZK ma serwery wirtualne i portale na serwerach PZK.

*Zaktualizowany "Regulamin subdomen i serwerów wirtualnych PZK" został zatwierdzony przez prezydium ZG PZK w dniu 7.02.2015 r.
https://pzk.org.pl/download.php?action=get&id=1399

**Oczywiście przy pewnych ograniczeniach (wielkości zasobów przydzielanych na serwery wirtualne dla OT PZK).

Ze swojej strony chcę podziękować wszystkim ww. kolegom z OT27, którzy uczestniczyli w pracach.
Fajnie było! Portal macie niezły, ale teraz sami "bawicie się" dalej!
Powodzenia.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator systemów informatycznych PZK