Simulated Emergency Test
Dodane przez SQ2GXO dnia 2008-03-07 / 09:12
Trzeciego maja 2008 w godzinach 1800-2200 UTC odbędzie się kolejne międzynarodowe spotkanie eterowe poświęcone łączności kryzysowej. Termin ćwiczeń został wybrany tak, aby umożliwić bardziej aktywny udział stacji z drugiego regionu IARU. Ma to być również większe wyzwanie dla stacji z pozostałych regionów świata. Sytuacja kryzysowa może przecież wydarzyć się kiedykolwiek. Spotkanie poprzednio odbywające się pod nazwą "EmCom Party on the Air", odbędzie się pod nową nazwą "Simulated Emergency Test", w skrócie SET.

Do udziału w ćwiczeniach zapraszamy szczególnie stacje klubów i grup zajmujących się łącznością kryzysową. Stacje pragnące wziąć udział w tym spotkaniu eterowym prosze o przesłanie zgłoszenia na adres sq2gxo@gmail.com .

Stacje biorące udział w ćwiczeniach będą pracować w okolicach następujących częstotliwości:
15m 21,360 kHz,
17m 18,160 kHz,
20m 14,300 kHz,
40m 7,060 kHz,
80m 3,760 kHz.
Są one rekomendowane przez IARU jako środkowe częstotliwości aktywności stacji kryzysowych. Prosimy krótkofalowców nie biorących udziału w ćwiczeniach o uznanie pierwszeństwa stacji EmCom. Jeśli słyszymy na paśmie słowa "emergency", "welfare-traffic" lub stacje łamiące swój znak przez "/D" powinniśmy uznać ich pierwszeństwo i nie zajmować częstotliwości. Jest to szczególnie istotne podczas zawodów, ponieważ stacje "remergency" rzadko używają mocy większej niż 100 watów.

Szczegółowy regulamin spotkania eterowego zostanie wkrótce opublikowany.

Marek Garwoliński SQ2GXO, Koordynator d.s. Łączności Kryzysowej PZK.