III Radiozlot Sośnia Góra 2016
Dodane przez SP5ELA dnia 2016-04-09 / 05:04
III Radiozlot na Sośniej Górze 2016   Radiozlot

Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza krótkofalowców, CB-stów oraz sympatyków radia na III Radiozlot na Sośniej Górze, który odbędzie się 1 maja 2016 roku na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Opierając się na doświadczeniach z poprzednich imprez oraz aktywnościach wśród szkolnej młodzieży od paru lat organizujemy na terenie Ogrodu, zwanego potocznie Sośnią Górą, radiowe gry terenowe, których celem jest zainteresowanie uczestników radiem i krótkofalarstwem. W zeszłym roku przez Sośnią przewinęło się 4 tysiące osób a w grze wzięło udział 250 dzieci.

III Radiozlot na Sośniej Górze – informacje szczegółowe:

1.    Termin: 1 maja 2016 r. (niedziela), godz. 12.00-18.00.
2.    Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, ul. Sosnowa 5, Mikołów, GPS: 50.181962N, 18.829702E, strona internetowa: www.obmikolow.robia.pl
3.    Program Radiozlotu:
•Radiowa gra terenowa „I ty możesz zostać krótkofalowcem” – uczestnicy odgadują hasło odwiedzając stanowiska, które przedstawiają aspekty krótkofalarskiego hobby (łączność foniczna, telegrafia, szyfr Cezara, łowy na lisa, montownia). Rozwiązanie hasła zostanie nagrodzone okolicznościowym certyfikatem oraz upominkiem. Na wszystkich uczestników gry terenowej czekają specjalne nagrody wyłonione w dwóch losowaniach o godz.14.30 oraz 17.30.
•Mariusz SP9AMH, Kuba SQ9SHR oraz Miłosz SQ9PND zapraszają na Sośnią Górę wszystkich miłośników programu SOTA.
•Krótkofalowcy, CB-ści i sympatycy radia będą mogli zdobyć certyfikat QLF.
•Piotr SP9TPZ zaprasza dzieci i młodzież do Montowni (zapisy), gdzie można będzie własnoręcznie pomajsterkować pod okiem doświadczonego elektronika.
•Czynne będą stanowiska firm z branży radioamatorskiej (m.in. HamRadioShop)
•W czasie Radiozlotu przewidziana jest praca klubowej radiostacji.
•Wśród krótkofalowców i CB-stów, którzy nas odwiedzą i zarejestrują się, rozlosowane będą atrakcyjne nagrody o godz. 16.00.
•Zapraszamy wszystkich do pokazania swoich radiowych konstrukcji i pomysłów.
4.    Wyżywienie: na terenie Ogrodu znajduje się bar oraz działał będzie catering.
5.    Małe dzieci znajdą wspaniały plac zabaw. Odwiedzający mają do dyspozycji wieże widokową, mnóstwo alejek spacerowych wśród wielu gatunków roślin a także ofertę handlową związaną z obchodzonym w tym czasie Międzynarodowym Dniem Ochrony Środowiska Naturalnego.
6.    Prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w Radiozlocie na adres: sp9pks@poczta.onet.pl. Pozwoli nam to dobrze przygotować się na przyjęcie Szanownych Gości.

Serdecznie zapraszamy Krótkofalowców, CB-stów, sympatyków radia oraz tych, którzy być może pierwszy raz zetkną się z krótkofalarstwem.
        
SP9PKS team (www.sp9pks.pl)