YOTA 2016 w Austrii już startuje
Dodane przez SP7TEV dnia 2016-07-15 / 12:23
YOTA 2016 w Austrii już startuje


W najbliższą sobotę 16 lipca odbędzie się 6. już tydzień YOTA (ang. Youngsters on the Air/Młodzież w eterze - przyp. tłum.). Ponad 100 młodych ludzi z 30 stowarzyszeń członkowskich, w tym reprezentująca 2. Region IARU ekipa z USA, pojedzie do Wagrain w austriackich górach. Tegoroczna edycja imprezy zostanie zorganizowana przez OeVSV (Austriacki Związek Krótkofalowców - przyp. tłum.), które to stowarzyszenie z dumą obchodzi swoje 90-lecie (od tłumacza: w trakcie targów Ham Radio 2016 przedstawiciele PZK - Kol. Waldemar, 3Z6AEF oraz Paweł, SP7TEV - wręczyli Prezesowi OeVSV - Kol. Michaelowi, OE3MZC pamiątkowy grawerton oraz zestaw upominków dot. dziedzictwa kulturowego naszego kraju).

Młodzi ludzie będą mieli z krótkofalarstwa dużo zabawy, odbędzie się wiele warsztatów, a uczestnicy zoptymalizują swoje umiejętności w dziedzinie elektroniki oraz pracy w zawodach, pozyskają także nowych międzynarodowych przyjaciół. Dość wymienić tylko niektóre działania w ramach fascynującego programu imprezy: SOTA, COTA, propagacja w jaskini lodowej, samodzielne konstruowanie anteny KF i wykorzystanie tej samej anteny w górach przy stacji SOTA, HAMNET, praca z Raspberry Pi i stworzenie na jego bazie radiolatarni WSPR albo wykorzystanie go z modułem DV4mini do cyfrowej transmisji głosu, jak również słynny wieczór międzykulturowy, gdzie każdy przynosi potrawy i napoje z własnego kraju. W poniedziałek o godz. 10:25 UTC odbędzie się jeszcze nawet łączność, poprzez telemost ARISS, z astronautą Jeffem Williamsem, KD5TVQ, co zapewni młodzieży niezapomniane wrażenia. Wszystko to stanowi tylko niewielki wycinek programu.

Więcej informacji oraz aktualności z imprezy "na żywo" jest dostępnych pod poniższym adresem.
http://www.ham-yota.com/austria/

Jeśli chciałbyś nawiązać łączność z którymś z tych młodych ludzi, szukaj w eterze stacji OE2YOTA, która będzie aktywna na większości pasm, wieloma emisjami.


Adres informacji źródłowej: http://www.iaru-r1.org/index.php/general/1593-yota-austria-is-about-to-start
Autor informacji: Lisa Leenders, PA2LS - Przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Młodzieży 1. Regionu IARU
Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK