Spotkanie Zespołu SN0HQ - Burzenin
Dodane przez SP5ELA dnia 2017-04-25 / 15:41
W dniach 28-30.04.2017 r. w ośrodku Sportowa Osada (Burzenin, woj. łódzkie) -  odbędzie się spotkanie członków Zespołu SN0HQ. Tematami spotkania będą:

1. SN0HQ - co dalej?
2. Ogólnopolski Klub Kontestowy PZK SPHQC?
3. Zawody SP-DX Contest: Komisja SP-DX Contestu, regulamin i inne

W spotkaniu Zespołu SN0HQ weźmie udział Prezes PZK Waldemar Sznajder 3Z6AEF.


Tomasz Niewodniczański SP6T (dotychczasowy kapitan Zespołu SN0HQ) napisał:

W najbliższy weekend spotykamy się w Burzeninie. 18 lat temu (w roku 2000) znak SN0HQ po raz pierwszy pojawił się w eterze, jako znak reprezentacyjnego zespołu PZK w zawodach IARU Championship.

Wcześniej dwa razy występowała w tych zawodach stacja reprezentująca PZK, ale za każdym razem miała inny prefiks. Znak tej stacji zawierał również tak istotny sufiks HQ.
Od roku 2000 centralny Urząd (PAR, URT, URTIP, UKE) wydawał corocznie - na różne lokalizacje w kraju - licencje z tym samym znakiem SN0HQ, które umożliwiły legalną i jednoczesną pracę 12 stacji, oczywiście na różnych pasmach i emisjach.

Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie powstało w Polsce wiele bardzo dobrze wyposażonych stacji contestowych. Każda taka stacja była tworem zespołów wybitnych nadawców i konstruktorów. W rezultacie niesłychanie wzrósł potencjał contestowy krótkofalowców SP. Stanęliśmy przed kolejnymi wyzwaniami.

Od jakiegoś czasu nie mamy swoich reprezentantów na World Radiosport Team Championship (WRTC). A przecież w tej imprezie, nieoficjalnie zwanej "Krótkofalarską Olimpiadą", powinniśmy się zadomowić na stałe. Pełno jest różnych zawodów, a tych naprawdę liczących się jest co najmniej kilkanaście, więc jest o czym myśleć i dyskutować. W gronie contestmanów, jacy są w zespole SN0HQ, powinniśmy omówić dalszy rozwój polskiego contestingu pod szyldem SN0HQ. Dlatego tak ważne jest Wasze przybycie do Burzenina w dniach 28-30 kwietnia 2017, a choćby na główną część obrad w sobotę 29.

Pozdrawiam serdecznie - Tomek SP6T
NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI!


[info: SP5ELA]